Yiran Qian – silmakellade disaini torm

By | oktoober 14, 2021

Ammu leiutati mehaanilised kellad (tasku- ja randmetüüp), et jälgida aega ja seeläbi tõhusalt hallata igapäevaseid toimetusi / kohtumisi. Aja jooksul levis selle kasutamine teistesse piirkondadesse. Esimese maailmasõja ajal kasutasid sõdurid mitmesuguste manöövrite sünkroonimiseks käekella ja selle sünkroonimise põhjal ka aega rünnata. Piloodipiloodid kasutasid sarnaste funktsioonide jaoks keerukaid komplikatsioone, nagu kronograaf ja stopper. Hiljem liideti ka tuukrid ja allveelaevad, mis ammutasid andmeid ühesuunalise edasi-tagasi reisi kohta.

Nagu eespool mainitud, sai kõik alguse taskukellast. Käevõru tarvikute areng arenes kiiresti, kuid see piirdus õiglasema žanriga. Jah, esimese käekella kujundas 1868. aastal Šveitsi kellassepp Patek Philippe Ungari krahvinna Koscowiczi jaoks. Enamik selle ajastu kaubamärke pidas seda humoorikaks ja nende arvates oli see toode, mis ei olnud meeste aksessuaar.

Tänapäeval kannavad mehed ja naised neid atraktiivseid ja atraktiivseid käekellasid randme ümber sama soojusega. Käekella süda ja hing on aga aastakümneid sama. Enamik kasutab kvarts- või mehaanilisi liigutusi. Kuid disainerid üle maailma on muljet avaldanud ja mõnikord üllatunud populaarsetest kelladest, millel on näost väljapoole pakendit.

Yiran Qian on Hiina päritolu Hiinas asuv tootedisainer. Tunnustatud “Tormi silma” disain üllatas horoloogiamaailma, rääkis tahtmatult ja võitis “disainikontseptsiooni 2010” punase punkti auhinna.

Mis teeb selle kella nii eriliseks? Vastus on disain “läbi vaadata”. “Tormisilmadel” on keskel paljas läbipaistev ümmargune aken ja tume raam. See lähenemine minimalistlikule disainile ei ole uus kontseptsioon. Varem läksid paljud disainerid samale teele ja esitasid tooteid, mis määratlesid meie ajastu.

“Tormi silm” on selle näotu ehituse tõttu kummaline. See näeb eemalt välja nagu käevõru, moodsam aksessuaar kui käekell. Alles siis, kui vajutatakse pealetükkimatut nuppu, süttib serv kahes erinevas kohas – tund ja minut, mis esindavad fluorestseerivaid värve, tavaliselt oranži, rohelist või sinist.

Lisaks on puuduvad metallist alusplaadid ja nende komponendid nahasõbralikud, tõhusad ja kergekaalulised. Need atribuudid on selle kümnendi üks parimaid disainikontseptsioone. Aga miks helistada tormisilmale? Lõhe loob vastuse. See peegeldab hävitava stagnatsiooni tunnet, mis on sünonüümiks “tõelistele” tormidele. Vaadake seda pikka aega ja teid võlub vaikus ja puhas konstruktsioon, mille ühel küljel on ainult väike kroon.

Lisaks on palju muid disainilahendusi, mis on teinud käekellade tööstuses revolutsiooni. Saate osta mõnda neist huvitavatest toodetest Pool aega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga